Üniversitespor’da hakeme tepki sürüyor
Üniversitespor’da hakeme tepkiler sürüyor.
Üniversite yönetimi, Hacettepe maçından sonra bugüne kadar yaşanan tüm hakem ve gözlemci hatalarını Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile MHK Başkanı Şahin’e götürme kararı aldı. TB2L A Grubu’nda zirve mücadelesi veren Selçuk Üniversitespor’da, Hacettepe maçının hakemlerine öfke sürüyor. Yönetim kurulu Hacettepe maçının ardından olağanüstü toplandı ve bugüne kadar yanlış ve kötü yönetimler yapılan haksızlıklar karşısında hep susulduğunun sessiz kalındığının altını özenle çizerek, gereğinin yapılmasını kararlaştırdı. Sarı-mavili yönetim adına yapılan yazılı açıklama şöyle: “Düzce ve Trabzon deplasmanlarında yaşanılanların ardından ne yazık ki tüm yaşanılan olaylarda yapanın yanına kar kaldığını görmüştük. Bu kez de Ankara deplasmanında Hacettepe maçında ne yazık ki karşılaşmanın iki hakeminin özellikle 1. ve 2. periyotlarda ki inanılmaz karar yanlışlıklarının ardından 3. ve 4. periyotlarda bu kez ev sahibi takım aleyhine kararlarda denge sağlama yanlışlığı ile oyun çığrından çıkmıştır. Karşılaşmanın hakemlerinin maçın 1. ve 2. periyotlarında tamamen pozisyonlardan uzak ve gayri ciddi yönetimleri aile adeta maçın sonucunu tayin etmişlerdir.”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.