Türkmen takımları Türkiye’ye geliyor
Irak’taki Türkmen kulüplerinin sporcuları, Türkiye’deki rakipleriyle karşı karşıya gelecek.
Türkmen spor kulüpleri, 3-4 Temmuz tarihlerinde 7 ilde faaliyetlerde bulunacak. Türkiye ile Irak arasında, 5 Ağustos 2009 tarihinde imzalanan protokol gereği, Kerkük, Musul, Telafer, Selahattin kentlerinden 6 ayrı kulüp, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Kilis, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da Türk ekipleriyle müsabakalar yapacak. Selahattin Aksu Spor Kulübü, Kerkük Kale Spor Kulübü, Telafer Spor Kulübü, Kerkük Musalla Spor Kulübü, Kerkük Türkmen Spor Kulübü ve Kerkük Türkmenistan Spor Kulübü Türkiye’deki faaliyetlerde yer alacaklar. Hatay’da satranç, Adıyaman’da basketbol ve hentbol, Gaziantep’te tekvando, Mardin’de voleybol, Kilis’te masa tenisi, Kahramanmaraş’ta güreş ve boks, Şanlıurfa’da da atletizm branşlarında müsabakalar düzenlenecek. Ziyaretleri sırasında Türkmen kulüplerine malzeme yardımı da yapılacak. Kulüplerin ayrıca illerdeki sosyal, kültürel, sanatsal ve diğer etkinliklere katılımı sağlanacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.