Türk voleybolunun Avrupa çıkarması
Türk voleybolu, takımları ve oyuncularının yanı sıra uluslararası hakemleriyle de, devam etmekte olan Avrupa kupalarına adeta çıkarma yapıyor.
Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi, Avrupa Konfederasyonu Kupası (CEV Cup) ve GM Capital Avrupa Çalenç Kupalarında erkeklerde ve bayanlarda 4’er olmak üzere 8 Türk takımı mücadele ederken, karşılaşmalarda görev yapan 15 Türk hakem de Türk voleybolunu başarıyla temsil ediyor. Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde erkeklerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bayanlarda Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile Fenerbahçe Acıbadem ter döküyor. Avrupa Konfederasyonu Kupası’nda erkeklerde Arkas Spor, bayanlarda ise Eczacıbaşı Zentiva mücadele ederken, GM Capital Avrupa Çalenç Kupası’nda da erkeklerde Halk Bankası ile Ziraat Bankası, bayanlarda Galatasaray yer alıyor.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.