Torbadan Timsah çıktı
Süper Lig’de 2010-2011 futbol sezonu fikstürü İstanbul’da çekildi. Konyaspor, lig perdesini geçen sezonun şampiyonu Bursaspor ile deplasmanda aralayacak. Kartal, evdeki ilk maçında Eskişehirspor’u konuk edecek
Turkcell Süper Lig, 2010-2011 Sezonu lig fikstürü çekildi. İstanbul Haliç Kongre Merkezi Sadabat salonunda gerçekleştirilen kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ufuk Özerten, Genel Sekreter vekili Gıyasettin Şenman, profesyonel maçlar planlama organizasyon müdürü Ufuk Şepik ile Konyaspor’u temsilen basın sözcüsü Cengiz Yönet ve diğer 17 Süper Lig kulübünün temsilcileri katıldı. Konyaspor’u temsil eden basın sözcüsü Yönet, 16 numarayı çekti ve tüm takımlara başarı diledi. Kura çekimi sonunda Konyaspor ilk hafta Bursaspor ile eşleşti. Maç Bursa’da oynanacak.
Ligde ilk hafta yapılacak diğer maçların programı da şöyle: Fenerbahçe – Antalyaspor, Kardemir Karabükspor – Manisaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor – Kayserispor, Ankaragücü – Trabzonspor, Bucaspor – Beşiktaş, Gaziantepspor – Kasımpaşa, Eskişehirspor – Gençlerbirliği, Sivasspor – Galatasaray..
Sunuculuğunu aylin kuyucu'nun yaptığı fikstür çekiminde açılış konuşması yapan TFF yönetim kurulu üyesi Ufuk Özerten, "Süper Lig'in 2010-2011 sezonunun, Türk futbolunda fair play anlayışı çerçevesinde; duygunun ve bütün güzelliklerin sergileneceği, tribünlerin dolacağı bir atmosfer diliyorum" dedi.
Süper Lig'in 15 ağustos 2010'da başlayıp 22 mayıs 2011'de biteceğini hatırlatan Özerten açıklamasına şöyle devam etti: "A2 liginin formasyonunu değiştirip uzun zamandır istenen rezerv lig haline dönüştürerek dışarıda kalan kadroların daha hazır olmasının önünü açtık. geçen sezon, havuzdan kulüplere 240 milyon tl aktarmıştık. bu sezon ise kulüplerin alacağı miktar dünyadaki ekonomik daralmaya rağmen yüzde 100 artışla yaklaşık 500 milyon TL’ye ulaşmış durumda. bu tablo, 2 senedir yapılan doğru çalışmaların meyvesi.
Mahmut Özgener'in başkanlığındaki Futbol Federasyonun görevi sırasında bir Anadolu kulübünün şampiyon olması önemli bir futbol devrimidir. Bursaspor'un şampiyonluğu diğer Anadolu kulüplerine örnek oldu. Bursaspor'un bu kadar önemli bir başarı elde etmesinde, Futbol Federasyonu'nun özellikle son 2 yıldır çok önemli atılımlar yaptığı futbol ekonomisinin gelişmesinin de payı yüksek. bunlar bizleri heyecanlandırıyor. yeni sezonun herkesin gönlüne göre dileklerini gerçekleştirmesini diliyorum.."
Kura çekiminde daha sonra profesyonel maçlar planlama organizasyon müdürü Ufuk Şepik tarafından kulüp temsilcilerine kura çekimi ile ilgili bilgi verildi. 2010-2011 sezon planlamasına göre, süper lig'de yeni sezon 15 ağustos 2010 tarihinde başlayacak. Ligin ilk devresi, 19 aralık 2010'da oynanacak 17. hafta karşılaşmaları ile bitecek. 2. devresi 23 ocak'ta başlayacak olan süper lig, 22 mayıs 2011'de oynanacak maçlarla sona erecek.
RESİMALTI
Turkcell Süper Lig, 2010-2011 Sezonu lig fikstürü çekildi. Konyaspor ilk maçını geçen sezonun şampiyonu Bursaspor ile deplasmanda oynayacak. Kartal’ın sahasındaki ilk rakibi ise Eskişehirspor.
Konyaspor’un 2010-2011
sezonu ilk devre fikstürü
1.HAFTA: Bursaspor-KONYASPOR 2.HAFTA: KONYASPOR-Eskişehirspor 3.HAFTA: Gaziantepspor-KONYASPOR 4.HAFTA: KONYASPOR-Bucaspor 5.HAFTA: İstanbul B.Ş.r-KONYASPOR 6.HAFTA: KONYASPOR-Karabükspor 7.HAFTA: Ankaragücü-KONYASPOR 8.HAFTA: KONYASPOR-Fenerbahçe 9.HAFTA: Antalyaspor-KONYASPOR 10.HAFTA: KONYASPOR-Trabzonspor 11.HAFTA: Manisaspor-KONYASPOR 12.HAFTA: KONYASPOR-Kayserispor 13.HAFTA: Beşiktaş-KONYASPOR 14.HAFTA: KONYASPOR-Kasımpaşa 15.HAFTA: KONYASPOR-Gençlerbirliği 16.HAFTA: Sivasspor-KONYASPOR 17.HAFTA: KONYASPOR-Galatasaray
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.