TFFHGD Boyalı’ya yapılan saldırıyı kınadı
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Konya Şubesi, U17 Liginin 4. haftasına dahil Konyada oynanan ve 2-2 sonuçlanan İhsaniye G.B.-Karapınar Belediyespor maçının hakemi Aslıhan Boyalıya yapılan saldırıyı kınadı.
Konu ile ilgili olarak TFFHGD Konya Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Spor nedir? Spor; barış, dostluk, kardeşliktir. Hakemler de bu kriterlerin içinde görevlerini hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yapan spor camiasının fertleridir. Maalesef 30 Kasım 2009 tarihinde Atatürk Stadı 3 No’lu Saha’da oynanan U17 İhsaniye G.B.-Karapınar Belediyespor müsabakasında, İhsaniye G.B. oyuncusu tarafından müsabakanın hakemi Aslıhan Boyalı’ya karşı kaba kuvvet kullanılarak yapılan saldırı olayını şiddetle kınıyoruz.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.