Tekvando çağ atladı
Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin: Tekvando Uluslararası Organizasyonlarda ülkemize hatırı sayılır madalya kazandıran önemli bir spor branşıdır
Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, tekvandonun, uluslararası spor organizasyonlarında Türkiye’ye hatırı sayılır madalya kazandıran spor dalı olduğunu söyledi. Tekvando sporunun her yıl geliştiğine dikkati çeken Ramazan Erçin, ülkemizde tekvandonun, futboldan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip branş olduğunu vurguladı. Federasyonun 2010 yılı faaliyet programında yer alan ve 14-18 Temmuz 2010 tarihleri arasında Ordu’da gerçekleştirilen Ümitler Tekvando Türkiye Şampiyonası’na 45 ilden 500’e yakın sporcu katıldığına işaret eden Erçin, şunları söyledi:
Metin ve Ali Şahin kardeşlerin önderliğinde Türk tekvandosunun önemli mesafeler aldığını ve tekvandonun dünya’da vizyon sahibi olduğunun altını çizen Erçin, “ Metin Şahin ve Ali Şahin kardeşler göreve geldikleri günden bugüne kadar Türk tekvandosu tavan yaptı. Özellikle genç sporculara yapılan yatırımların meyvesini topluyoruz. Tekvandonun bu başarısı kesinlikle bir rastlantısal değil, çalışmanın, hem de çağdaş çalışmanın bir ürünüdür. Dolayısıyla Türk tekvandosu Avrupa’da ve Dünya’da bir misyon üstlenmişse, burada başkanımız Metin Şahin ile teknik direktörümüz Ali Şahin’in çalışmaları göz ardı edilemez.”
Tekvando sporunun tehlikeli bir spor olmadığını da vurgulayan Ramazan Erçin, “Bütün spor branşlarında olduğu gibi bu sporda da güvenlik ve sporcunun sağlığı önceliktir. Tekvando sporu şu ana kadar başka amaçlara alet edilmemiştir. Ülkemizde her yıl gelişen bu spora daha da fazla destek bekliyoruz. Özellikle basın-yayın kuruluşlarımızdan bu spor için destek istiyoruz” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.