Skubic'e 2 maç taraftara 1 maç ceza
PFDK, Atiker Konyaspor'un Sloven oyuncusu Nejc Skubic'e 2 maç ceza verdi. PFDK, Atiker Konyasporlu taraftarlara bir kez daha kart bloke cezası verdi
TFF’den yapılan açıklamada Çaykur Rizespor maçında kırmızı kart gören Nejc Skubic'e rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası verildiği belirtildi.
TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:
"Atiker Konyaspor Kulübünün, 16.03.2019 tarihinde oynanan Atiker Konyaspor - Çaykur Rizespor Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Kuzey Alt C ve D blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.