Sibel Özkan’ın hedefi Londra Olimpiyatları
Türkiyeye bayanlarda halterde dünya şampiyonasında ilk defa altın madalya kazandıran Sibel Özkan, spor kariyerindeki en büyük başarıyı 2012 yılında Londrada yapılacak olimpiyatlarda altın madalya kazanarak elde edeceğini söyledi.
Güney Kore’nin Goyang kentinde yapılan Dünya Halter Şampiyonası’nda 48 kiloda silkmede altın madalya kazanarak bir ilke imza atan ve Türk Spor Tarihi’ne ismini altın harflerle yazdıran Sibel Özkan, hedef büyüttü. Özkan “Spor kariyerimde Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu var. Tek eksiğim Olimpiyat Şampiyonluğu. Bunu da 2012’deki Londra Olimpiyatları’nda telafi edeceğim. Benden rekorlar bekleyebilirsiniz. Londra 2012’de altın madalyayı boynuma takmak amacındayım” diyerek iddialı konuştu. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Yurdu’nda geçen çocukluk yıllarından bugünlere gelen ve ‘Altın Kız’ lakabını alan Sibel konuyla ilgili olarak, “Evet, zor şartlar altında büyüdüm. Bu başarımın, benim gibi zor koşullarda yetişenler için örnek olmasını istiyorum. Bu noktalara gelebileceğimi tahmin ediyordum. Çünkü her şampiyonaya Olimpiyatlara hazırlanıyormuş gibi hazırlandım. Bu, azmin zaferidir” ifadelerini kullandı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.