Selçuk’tan farklı tarife
Selçuk Üniversitesi Yeni Nesile farklı tarife uyguladı. Evinde ağıladığı konuk ekibi 87-54 mağlup etme başarısı gösteren temsilcimiz ligin kalan haftaları için de moral bulmuş oldu
Üniversitespor Torku Arena Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi başladı. Murat-Nikolay-Onur üçlüsüyle sayılar üreten temsilcimiz ilk 5 dakikayı 16-6 önde geçti. Üstün oyununu sürdüren ekibimiz ilk periyodu 29-17 önde tamamladı. Hücumdaki etkinliğini sürdüren temsilcimiz soyunma odasına 53-28 galip girdi. Zayıf rakibi karşısında ikinci yarıda da savunma ve hücum anlamında üstünlüğe devam eden temsilcimiz çok rahat bir oyun sergilediği bu müsabakayı farklı kazanarak 8. maçında 5. galibiyetini aldı.
İSMAİL ÇEVİK GELDİĞİ GİBİ GİTTİ
Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Selçuk Üniversitesi’nde Yeni Nesil maçı öncesi takıma dahil edilen İsmail Çevik, Aliağa Belediyesi ile anlaştı. Basketbol’da ilimizin tek profesyonel takımı olan Selçuk Üniversitesi’nde ilginç bir gelişme yaşandı. TB2L A Grubu’nda şampiyonluk hedefi ile sezona başlayan Sarı-Mavililer, hedefine ulaşabilmek için yeni bir transfer daha gerçekleştirdi ancak sözleşmenin 1 gün sonra fesh edildiği bildirildi. Beko Basketbol Ligi’ne dönebilmek için işi sıkı tutan yönetim kurulu, baş antrenör İsmail Beleş’in de ısrarla istediği İsmail Çevik ile uzun boylu oyuncu sıkıntısını giderebilmek için anlaşmıştı ancak Perşembe günü takıma dahil olan tecrübeli oyuncunun sözleşmesi 1 gün sonra fesh edildi. Selçuk Üniversitesi ile Perşembe günü anlaşma imzalayan ve takımla birlikte antrenmanlara çıkan İsmail Çevik’e Beko Basketbol Ligi takımlarından Aliağa Belediyespor’dan teklif geldiği ve yönetimle görüşen tecrübeli oyuncunun, sözleşmesini karşılıklı feshederek Aliağa’nın yolunu tuttuğu belirtildi. Başantrenör İsmail Beleş’in de İsmail’in gitmesine onay verdiği ve temsilcimizin vakit geçirmeden 5 numara pozisyonu için yeni arayışlara girdiği kaydedildi.
SALON: Torku Arena
HAKEMLER: Sami Özel, Can Taşkın
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ: Hakan 6, Volkan 11, Murat 15, Emrah, Cemal 12, Yunus 2, Mustafa 4, Meeking, Emre 4, Onur 10, Nikolay 23
YENİ NESİL: Kaan, Fırat 7, Çetin, Doruk 2, Cihan 6, Kadir 2, Berkan 3, Nasuhi, Barış 9, Candar 13, Ömer 3, Uğur 7
PERİYOTLAR: 29-17 (Selçuk Üniversitesi), 53-28 (Selçuk Üniversitesi), 73-41 (Selçuk Üniversitesi). 87-54 (Selçuk Üniversitesi)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.