Selçuk destek bekliyor
Beykoz galibiyeti ile moral bulan Selçuk Üniversitesi, Final Gençlik maçına hazırlanıyor. Üniversiteli yöneticiler Büyükhelvacıgili ziyaret ederek takıma destek olmasını istediler
Türkiye 2. Erkekler Basketbol Ligi A Grubu’nda mücadele veren temsilcimiz Selçuk Üniversitesi, hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Final Gençlik maçının hazırlıklarını Antrenör İsmail Beleş nezaretinde sürdürüyor. Teknik, taktik ve topla çalışma yapan Sarı-Mavililerde önemli bir eksiklik bulunmuyor. Geçen hafta kendi sahasında Beykoz’u yenerek Beko Basketbol Ligi yolunda bir engeli aşan Sarı-Mavililer zorlu Final Gençlik karşılaşmasını da kayıpsız geçmek istiyor. Final Gençlik karşılaşmasının zorlu geçeceğini ifade eden Selçuk Üniversitesi Kulüp Başkanı Prof. Dr. Kürşat Turgut, “Geçen hafta kendi sahamızda Beykoz’u yenerek önemli bir galibiyete imza atmış olduk. Bu hafta ise deplasmanda Final Gençlik ile karşılaşacağız. Takımımıza ve teknik heyetimize güvenimiz tam. Beykoz karşısında sergilediğimiz iyi oyunu bu maçta da sergileyip, salondan galibiyetle ayrılan taraf biz olacağız” diye konuştu. Beko Basketbol Ligi’ne bu sezon yükseleceklerini ifade eden Takım kaptanı Murat Yolcu ise “Ligde başarılı bir sezon geçiriyoruz. Takım olarak iyi bir ekibe sahibiz. Zor maçlar bizi bekliyor. Selçuk Üniversitesi olarak bu maçları kazanarak Beko Basketbol Ligi’ne yükselmek istiyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” dedi.
BASKETBOLCULARDAN ALT YAPIYA DESTEK
Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi A Grubu’nda zirve mücadelesi veren Selçuk Üniversitesi’nde teknik heyet ve sporcular, bölgesel ligde oynayan Genç Üniversiteliler maçlarını toplu halde izleyerek alt yapıda görev yapan oyunculara moral verdiler. Sarı-Mavililer, yoğun maç trafiğinden fırsat buldukça ve fikstür gereği Konya’da kaldıkça bölgesel ligde mücadele eden Genç Üniversiteler maçlarını tribünden izleyerek genç oyunculara moral veriyorlar. Selçuk Üniversitesi Baş Antrenörü İsmail Beleş, menajer Yaşar Berber ve takım kaptanı Murat Yolcu, Genç Üniversiteliler’in maçlarını izlemekten büyük zevk aldıklarını söyleyerek, “İmkanlarımız ölçüsünde alt yapı maçlarına takım olarak geliyoruz ve geleceğin sporcu adaylarına moral desteğinde bulunuyoruz. Konya’da çok büyük bir basketbol altyapısı var. Bunun sürekli gelişmesi için biz de üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” diye konuştular.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.