Şekerspor Kırmızı Grup’ta
TFF 2. Lig 2010-2011 sezonu grupları, dün yapılan kura çekimi ile belirlendi.
Profesyonel Maçlar Planlama Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik’in teknik olarak kulüp temsilcilerini bilgilendirdiği kura çekiminde, Profesyonel Kurul Başkanı ve Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Özerten de şunları söyledi: “İlk defa tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde gruplarımız ele alındı. Bu uygulamaya kulüplerimizden gelen istek üzerine geçildi. Kulüplerimiz grupları kendi çektikleri kuralarla en adaletli bir şekilde belirliyor. Bundan sonra hep beraber liglerimizin marka değerini arttırmak için de çalışmalıyız. Oynanan futbolun kalitesini yükseltmeliyiz. Seyir zevkini artırmalıyız. Ancak bu şekilde kulüplerimizin gelirlerini daha yukarılara çekebiliriz. Yeni sezon tüm kulüplerimize hayırlı olsun.”
KIRMIZI VE BEYAZ GRUP
Çekilen kura sonucunda 18’er takımdan oluşan kırmızı ve beyaz gruplar şöyle oluştu: Kırmızı Grup: Tarsus İdmanyurdu, Adana Demirspor, Pursaklarspor, Türk Telekom, Balıkesirspor, Şanlıurfaspor, Belediye Vanspor, Elazığspor, Dardanelspor, Fethiyespor, Eyüpspor, Pendikspor, Kocaelispor, Sakaryaspor, Tokatspor, Konya Şekerspor, Ofspor, Trabzon Karadenizspor.
Beyaz Grup:
İskenderun Demirçelik, Alanyaspor, Hacettepe, BUGSAŞ, Etimesgut Şekerspor, Bandırmaspor, Adıyamanspor, Yeni Malatyaspor, Mardinspor, Turgutluspor, Göztepe, Sarıyer, Körfez Belediyespor, Gebzespor, Bozüyükspor, Çankırı Belediyespor, Çorumspor, Akçaabat Sebatspor.
ÇUMRA KAMPI SÜRÜYOR
Yeni sezon hazırlıkları ilk etap çalışmaları için Çumra’da bulunan Şekerspor hazırlıklarını sürdürüyor. Gün geçtikçe tempoyu arttıran yeşil-beyazlı ekipte oyuncuların performansı teknik ekibi sevindiriyor. Yeşil-beyazlı ekipte kamp sonunda takımda kalacaklar ve gidecekler belli olacak. Milli takım kampında bulunan Şekerspor’un başarılı ve genç oyuncusu Ömer Ali Şahiner ise takımla birlikte çalışmalara başladı. Şahiner’in yorgunluğu ise gözlerden kaçmadı. Kamp sonunda sayıyı düşereceklerini ifade eden Şekerspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak “Çumra’da yaptığımız kap boyunca gerek seçmelerde beğendiğimiz oyuncuları, gerekse altyapıdan gelen oyuncuları deneyeceğim. Şu anda sayı çok fazla. Takıma katkı yapacak oyuncuları belirleyip, Kızılcahamam kampı öncesi sayıyı düşüreceğim. Bir anda karar verilemez, bu sadece futbol için değil her yerde geçerli bir kural. Ben bu oyuncuyu bir kez seyrettim, yaramaz diyemezsiniz. Belirli bir zaman tanımak gerekir. Sadece yaptıkları idmanlarda değil, oynayacağımız çift kale maçlarında da durumlarını görüp öyle karar vereceğim” diye konuştu
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.