Şeker’de temposunu artıyor
Yeni sezon hazırlıkları ilk etap çalışmalarını Çumra’da yapan TFF 2.Lig temsilcimiz Konya Şekerspor’da tempo giderek artırıyor.
Teknik direktör Mehmet Altıparmak oyunculara günde çift idman yaptırıyor. Konya Şekerspor, tatil havasından çıkmaya başladı. Perşembe günüden buyana Çumra’da olan ve yeni sezon hazırlıklarını sürdüren yeşil-beyazlı futbolcular, günde iki idman yaparak güç depoluyor. Çumra’daki havadan oldukça memnun kaldıklarını belirten Kulüp Başkanı Yavuz Erence, “Çumra kampı, tam istediğimiz ortamda geçiyor. Buraya geleli henüz iki gün olmasına rağmen, teknik heyetimiz ve oyuncularımız durumdan gayet memnun. Serin bir havada yapılan idmanlar, oyuncularımızı olumlu yönde etkiliyor. Sporcularımız sıcakla mücadele etmiyor. Diğer yerlerde olduğu gibi aşırı sıcak yok. Çalışma ortamımız mükemmel, kısacası her şey yolunda. Günde iki idman yapılıyor, şimdilik kamp sonuna kadar çalışmalarımız böyle devam edecek. Sabah ve akşam olmak üzere idman yapan futbolcularımız, bu durumdan şikayetçi değil. Onlar da kendilerine göre güç depoluyor. Konya Şekerspor, yeni sezonda öncelikle oynayacağı futbolla adından söz ettirecek diye düşünüyorum. Elbette hedefimiz yine 1. Lig’dir. Bu hedefe ulaşma yolunda, önümüzde uzun bir zaman var. Geçtiğimiz sezonda forma giyen oyuncularımız ve oturmuş kadromuz nedeniyle, avantajlıyız gibime geliyor” şeklinde konuştu.
Konya Şekerspor’un dün sabah yaptığı çalışmada, seçmelerde beğenilen dört oyuncu da yer aldı. Bu oyuncuların akıbeti, teknik direktör Mehmet Altıparmak’ın vereceği rapor sonrasında belli olacak. Dünkü çalışmalarda temponun giderek artırıldığı gözlendi.
Teknik Direktör Mehmet Altıparmak ise her şeyin olumlu olduğunu ve kampa iyi başladıklarını ifade etti. Altıparmak, “ Sabah ve akşam olmak üzere günde çift idman yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerdeki sıcakların olmaması da kampa alışma sürecimizi hızlandırdı. Bu kamp süresi boyunca çalışmalarımızı eksiksiz yapmak istiyoruz. İkinci kamp dönemimizde ise daha çok hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Gün geçtikçe tempomuzu arttıracağız” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.