Şeker izine ayrıldı
Sezonu deplasmanda oynayacağı Adana Demirspor maçı ile açacak Konya Torku Şekerspor’da Çumra kampı tamamlandı.
BİZ İŞİMİZE BAKARIZ
TFF 2. Lig fikstürü geçtiğimiz günlerde belirlendi 18 takımlı 2 ayrı gruptan oluşan TFF 2. Lig'de yeni sezon 29 Ağustos 2010 tarihinde başlayacak. Ligin ilk devresi 19 Aralık 2010'da oynanacak 17. hafta karşılaşmaları ile bitecek. 2. devresi 16 Ocak'ta başlayacak TFF 2. Lig'de normal sezon, 8 Mayıs 2011'de oynanacak maçlarla sona erecek. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalardan sonra her grubun birincisi olan 2 takım doğrudan TFF 1. Lig'e yükselecek. Her iki grupta 2., 3., 4., ve 5. sırayı alan takımlar ise TFF'nin belirleyeceği sahada tek maç eleme usulüyle mücadele edecek ve finalde kazanan takım TFF 1. Lig'e yükselmeye hak kazanacak.
Rakiplerini daha önce yapılan grup belirlemesinde öğrendiklerini ifade eden Torku Şekerspor teknik direktörü Mehmet Altıparmak fikstürün çok fazla önemli olmadığını önemli olanın takımın hedefi olduğunu söyledi. Altıpramak, “Sezona deplasmanda başlayacağız. Ekip olarak belli bir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için rakip ayrımı yapmadan her türlü engeli aşmak için çalışmalıyız. Sonuçta bu karşılaşmalar bir şekilde oynanacak. Biz bu durumun avantaj mı? Yoksa dezavantaj mı? Diye değerlendirmesini yapmak yerine hedefimize odaklanmalıyız diye düşünüyorum. İnşallah Konya Torku Şekerspor için hayırlı olur.sezon boyunca biz işimize bakacağız. Ancak şunun altını çizmek istiyorum. Yeni sezonda taraftarımıza ihtiyacımız var.sahamızdaki maçlarda onları yanımızda görmek istiyoruz. Hedefimize ulaşmak için onların da desteğine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.
TFF 2. lig’de Şekerspor’un da yer aldığı kırmızı grupta ilki hafta maçlarının programı şöyle. Pursaklar-Fethiyespor. Adana Demirspor-Şekerspor. Ofspor-Balıkesirspor. Eyüpspor-Pendukspor. Çanakkale Dardanel-Trabzon. Telekomspor-Elazığspor. Tarsus İY-Tokatspor. Şanlıurfaspor-Kocaelispor. Belediye Vanspor-Sakaryaspor.
Şekerspor, ligde, ilik yarıdaki maçlarının 9’unu içi sahada, 8’ini ise deplasmanda oynayacak. Yeşil-beyazlılar, Adana Demirspor maçıyla deplasmanda açacakları ilk yarı perdesini, iç sahada Ofspor maçıyla kapatacaklar. Şekerspor, ilk yarıda; 6 ve 7. haftalarda üst üste içi sahada Belediye Vanspor ve Balıkesirspor ile karşı karşıya gelecek. Fikstür gereği, ligin iddialı takımlarından Eyüpspor, Pursaklarspor, Balikesirspor ve Kocaelispor’u ilk yarıda konuk edecek olan temsilcimiz, deplasmanda ise Adana Demirspor, 1461 Trabzon, Sakaryaspor, Tarsus İdmanyurdu ve Çanakkale Darnanelspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.
ŞEKERSPOR’A YENİ İSİM
TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele edecek temsilcimiz Konya Şekerspor geçtiğimiz günlerde yapılan fikstür çekimine Konya Torku Şekerspor ismi ile katıldı. Fikstürde ismi gören taraftarlar biraz şaşkınlık yaşasalar da. Bu isme çabuk alıştılar. Çünkü Torku daha öncede Şekerspor’un sponsorluğunu yapmıştı. Torku yeni sezonda ise Şekerspor’un isim sponsoru olacak Konya Şekerspor bundan sonra Konya Torku Şekerspor olarak Bank Asya mücadelesi verecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.