Şeker açılışı Çumra’da yapacak
Konya Şekerspor yeni sezon hazırlıklarına 12 temmuzda başlayacak. Yeşil-beyazlı ekip ilk etap çalışmalarını Çumra’da yapacak. İkinci etap programı ise hazırlık maçlarına göre belirlenecek
12 Temmuz tarihinde Çumra’da toplanma kararı aldıklarını ifade eden teknik direktör Mehmet Altıparmak, “Yeni sezon çalışmalarımıza, büyük ihtimalle 12 Temmuz’da Çumra’da start vereceğiz. Buradaki tesisler güzel, kamp yapmak için çok ideal bir yer. İç transferin yüzde seksenlik kısmını hallettik. Birkaç oyuncumuzla henüz anlaşma sağlanamadı ama, onlarla da en geç hafta sonuna kadar sözleşme imzalanabilir. Ardından dış transfere yöneleceğiz. Şu anda 6-7 oyuncu ile görüşme halindeyiz. Ancak bu oyuncuların isimlerini vermek sakıncalı. Konya Şekerspor adını duyan, hemen fiyat yükseltiyor. Zaten futbolcu fiyatları ateş pahası, bir de böyle durum oluşunca ikiye katlıyor. İmza attırdığımız zaman, herkes oyuncuları görecek. Yeni sezonda hedefimiz elbette yine Bank Asya 1. Lig. Ancak geçtiğimiz sezonki gibi olmayacak. Sessiz ve derinden giderek hedefe ulaşacağız. Kadromuzu korumak da bizim için avantaj olacaktır” dedi.
Teknik direktör Mehmet Altıparmak, yeni sezon hazırlıkları için yapılacak kampa alt yapıdan belirlenen 3-4 oyuncuyu da götüreceklerini söyledi. Altıparmak, “ Kamp çalışmalarında alt yapıdan ismini belirlediğimiz 3-4 futbolcumuzu da dahil edeceğiz. Burada A takımla birlikte daha içli dışlı olacaklar. Bu durum onların futboluna da etki edecektir. Bu şekilde Türk futboluna Şekerspor etiketi ile sporcu yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
FOTO ALTI: Konya Şekerspor yeni sezon çalışmalarının ilk etabını Çumra’da yapacak. 2. etap çalışmaları ise hazırlık maçlarının programına göre belirlenecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.