Satrançta hamleler Çanakkale anısına
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç il Temsilciliği faaliyet takviminde yer alan ‘’Çanakkale Anı Satranç Turnuvası’’ 14-15 Mart 2015 tarihleri arasında yapıldı
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç il Temsilciliği faaliyet takviminde yer alan ‘’Çanakkale Anı Satranç Turnuvası’’ 14-15 Mart 2015 tarihleri arasında yapıldı. Çanakkale Anı Satranç Turnuvası Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Başhakem Ahmet Fazıl Gülenç yönetiminde 6 tur İsviçre sistemine göre oyuncu başına 35’+30”/hamle temposunda 117 sporcunun katılımı ile yapıldı. Müsabakalar sonucu İlk 3’e giren sporcular kupa ve madalya ile ödüllendirilirken sıralama şu şekilde oluştu; 8 Yaş ve Altı Genel Kategorisi
Tahsin Emin Tek 1.6 Puan, 2. Eren Soylu5 Puan, 3. Emir Selim Kayhan 5 Puan. 12 Yaş Ve Altı Genel Kategorisi 1.Yüksel Buğdaycı5,5 Puan, 2. Rıza Cem İnal5,5 Puan, 3.Yaşar Efe Kayan 5 Puan. 16 Yaş Ve Altı Genel Kategorisi 1.Mahmut Alamur5 Puan, 2.Şafak Çekilmez 4,5 Puan, 3.Abdulkadir Görgün 4,5 Puan
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.