Profesyonel disiplin kurulu ceza yağdırdı
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, haftanın ilk toplantısında ceza yağdırdı.
Kurul, Ankaragücü A2 takımının Eskişehirspor ile oynadığı maçta, teknik sorumlu Gökhan Gedikali’ye müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 2 resmi maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine girişi yasağı verdi. Profesyonel Disiplin Kurulu, Çaykur Rizespor A2 takımını cezalı futbolcunun isminin listeye yazılmasından dolayı 3-0 hükmen yenik saydı. Kurul, aynı takımdan ise 3 kişiyi cezalandırdı. Rizespor’un Orduspor ile oynadığı maçta: cezalı olduğu halde isim listesinde yer alan futbolcu Ramazan Tok ve teknik sorumlu Cesarettin Alptekin’e 4’er maç, Yahya Yetgin’e 3 maç ceza verildi. Kurul ayrıca, Giresunspor futbolcusu Ramazan Köse’yi de Denizlispor maçındaki sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 2 maç ile cezalandırdı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.