O iş tamam
Konya Anadolu Selçukluspor sezon başından beri sürdürdüğü ligde kalma yarışından galip ayrıldı. Yeşil beyazlılar sahasında 3-0 galip ayrılarak rakiplerinin sonuçlarına bakmaksızın ligde kaldığını garantiledi.
Spor Toto 2. Lig’in 33. haftasında sahasında karşılaştığı Sarıyer’i 3-0 mağlup ederek, net bir skorla galibiyete uzandı. Kazanılan 3 puan ile birlikte yeşil beyazlılar ligde kalmayı garantileyen taraf oldu.
Karşılaşmaya hızlı başlayan Konya Anadolu Selçukluspor 5. dakikada il ciddi pozisyonunu yakaladı. Serhat’ın sağ kanada gönderdiği topta Emre Köksal ceza sahasına orta açtı. Topla buluşan İbrahim Alan yakın mesafeden topu auta gönderdi. 21. dakikada gelişen Konya Anadolu Selçukluspor atağında; Ramazan’ın sağa pasında, İbrahim Alan ceza sahasına girerek sert bir vuruş yaptı. Kaleci Burak’tan dönen topu Vedat Bora tamamlayarak topu ağlara gönderdi (1-0). İlk golün hemen ardından 22. dakikada Emre’nin soldan kullandığı kornerde ceza sahası içerisinde Vedat Bora topu es geçti. Defansın uzaklaştıramadığı topu arka direkteki Can Demir ağlara göndererek farkı 2’ye çıkarttı (2-0) Kalan sürede başka gol olmayınca yeşil beyazlılar devreyi 2-0 önde tamamlayan taraf oldu.
İkinci yarıda da sahanın hakimi Konya Anadolu Selçukluspor oldu. 49. dakikada Konya Anadolu Selçukluspor’da Fikret’in sağ kanattan uzaklardan çektiği şut az farkla auta gitti. 57. dakikada ise defansın arkasına atılan topta Emre kaleye vuramayınca geriye döndü. Topla buluşan Fikret’in sert şutu az farkla auta gitti. 65. Dakikada Ramazan Durdu ile gerçekleşen Konya Anadolu Selçukluspor atağında tecrübeli oyuncu defansın arkasında ceza sahası içine giren Emre ile topu buluşturdu. Kaleci ile karşı karşıya kalan Emre düzgün bir vuruşla topu filelere göndererek skoru 3-0’a getirdi. 85 dakikada ise Konya Anadolu Selçukluspor’da Kaptan Ramazan Durdu ceza sahası içinde İsmail Güven’e ara pasını verdi ve İsmail topu ağlarla buluşturdu. Ancak ağlarla buluşan top ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayıldı. Kalan süre başka gol olmayınca Konya Anadolu Selçukluspor sahadan 3-0 galip ayrılarak ligde kalmayı garantiledi.
STAD: Atatürk
HAKEMLER: Tolga Kadaz, Erdinç Kırıcı, İbrahim Çağlar Uyarcan
KONYA ANADOLU SELÇUKLUSPOR: Mehmet Zeki, Fikret, Abdullah, Volkan, Vedat, (İsmail Dk.57) İbrahim (Dk. 81 Fatih Görücü) , Emre, Serhat, (Dk. 87 Emre Akdağ), Aydın Kuzu, Ramazan, Can Demir
SARIYER: Kadem Burak, Emre, Bünyamin, Sinan, Yunus Emre, (Cemre Dk. 61) Hasan, Emre B., Sami, Abdülkerim, Hakan (Dk. 81 Ferdi), Serhat (Dk. 45 Melih)
GOLLER: Dk. 21 Vedat Bora, Dk. 22 Candemir, Dk. 65 Emre (Konya Anadolu Selçukluspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.