Minik, Yıldız ve Gençler şampiyonluk için yarıştı
Minik, Yıldız ve Gençler Tekvando Konya İl Şampiyonası geçtiğimiz günlerde yapıldı.
Şampiyonada 6 kulüpten yaklaşık 150 sporcu derece yapmak için mücadele etti. Şampiyonada Meram Belediyespor, Büyükşehir Belediyespor, Emniyetspor, GSGM Spor, Seydişehir ve Selçuklu Belediyespor katıldı. Şampiyonada sıkletlerinde birinciliği elde eden sporcular şunlar: Minik sarı kemer: Ayyüce Ümit Kesmez, Minik yeşil kemer: Tuğba kadem Şanlı, Minik mavi kemer: Alima Akbaş, Minik kırmızı kemer: Çiğdem Gök, Yıldız sarı kemer: Münevver Güleç, Yıldız yeşil kemer: Gülcivan Görgün, Yıldız mavi kemer: Şefika Nur Kalın,
Yıldız kırmızı kemer: Güldane İz, Genç sarı kemer: Ayşe Merve Güzel, Genç yeşil kemer: Betül Avcı, Genç mavi kemer: Kimya Koç. Öte yandan Kimya Koç, Türkiye şampiyonasında 5. oldu ve milli takıma katılmaya hak kazandı. Koç, burada başarılı olduğu takdirde Avrupa şampiyonasına gitmeye hak kazanacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.