Milli karateciler 58 madalya kazandı
16. Minikler ve Büyükler Balkan Karate Şampiyonası Karadağda sona erdi
16. Minikler ve Büyükler Balkan Karate Şampiyonası Karadağ’da sona erdi. Hersek Novi kentinde düzenlenen ve 12 ülkenin katıldığı organizasyonda Türkiye, 23 altın, 7 gümüş ve 28 bronz olmak üzere toplam 58 madalya kazandı. Ev sahibi Karadağ ve Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Makedonya, Yunanistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Romanya, Kıbrıs Rum Kesimi ile Slovenya’nın katıldığı 3 gün süren şampiyonada toplamda 58 madalya kazanan Türkiye, ilk sırayı elde etti. Karate Milli Takımlar Teknik Direktörü İbrahim Erçin, başarılı bir turnuvayı geride bıraktıklarını belirterek, asıl hedeflerinin mayıs ayındaki Avrupa şampiyonası olduğunu söyledi. Erçin, “Hem minikler hem de büyükler kategorilerinde çok başarılı sonuçlar aldık. Özellikle minik karatecilerimizin gösterdiği mücadele bizi çok mutlu etti. Türk karatesinin geleceğinin emin ellerde olduğunu bir kez daha gördük” dedi. AA
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.