Konya, ev sahipliği yapacak
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı ve Selçuk Üniversitesi işbirliğiyle 22 - 26 Aralık tarihleri arasında 2. Lig Salon Futbolu Müsabakaları Turnuvası düzenlenecek.
Alaeddin Keykubat Kampusü 75. Yıl Spor Salonu’ndaki müsabakalarda 10 üniversiteden 15 takım yarışacak. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Konya İl Temsilcisi ve Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yönetimi Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Selçuk Buğdaycı, müsabakalara aylar öncesinden hazırlandıklarını belirterek, “Salon futbolu dediğimiz futbol müsabakalarını bizimle birlikte 10 üniversitenin katılımıyla yapacağız. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Yaklaşık 300 sporcu üniversitemizde buluşacak. 8 erkek, 7 bayan olmak üzere 15 takım birincilik için mücadele edecek.” dedi.
Ev sahipliği yapacak Selçuk Üniversitesi ile birlikte Kırıkkale, 9 Eylül, Akdeniz, Osmangazi, Anadolu, Hacettepe, Başkent, Nevşehir, Abant İzzet Baysal Üniversiteleri ile Polis Akademisi futbol takımlarının katılacağı müsabakaların heyecanlı geçeceğini belirten Buğdaycı, bütün takımlara başarılar diledi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.