Konya derbisini Şekerspor kazandı
Bölgesel Gençlik Geliştirme U18 Ligi Akdeniz Grubunda mücadele eden temsilcilerimiz Konyaspor ve Şekerspor geçtiğimiz hafta sonu karşı karşıya geldiler.
Oynanan derbi maçta Konya Şekerspor Konyaspor’u 2-1’lik skorla geçmeyi başardı ve zirve yarışında var olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Konyaspor ise ligin ilk yarısını yenilgiyle tamamlamış oldu. Geçtiğimizi hafta sonu Cumhuriyet Sahası’nda oynanan maçta Necati Şenkeleş, Gökhan Ömür Özsoy, Gökhan Melih İnce hakem üçlüsü görev yaptı. Karşılaşmada 33.dakikada Muzaffer’in golüyle 1-0 öne geçen Konyaspor, üstünlüğü koruyamadı. Şekerspor ise 44.dakikada Ahmet Önay, 88.dakikada Abdullah’ın golleri ile karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı başardı. Konya Şekerspor, aldığı bu galibiyetle puanını 16’ya çıkarttı ve ilk yarıyı 3. sırada tamamladı. Konyaspor U18 Takımı, 2009-2010 sezonunun ilk yarısını 12 puanla 7. sırada tamamladı. Öte yandan ilk yarı maçları sona ererken yarıyı, Antalyaspor 21 puanla zirvede tamamladı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.