Kareteciler Erzurum’da fırtına gibi estiler
Erzurum’da düzenlenen ve geride kalan Pazar günü sona eren 7. Uluslararası Karate şampiyonasında iki Konyalı sporcu kürsüye çıktı.
Yıldızlar Bayan Kumitede 45 kiloda mücadele eden Ilgınlı sporcu Tuğçe Demiş şampiyonluğa ulaşırken, 52 kilo Bayan Kumitede ise Ayşe Aker 3. oldu. Karate İl Temsilcisi Ali Serin Seren, “Genç kuşak sporcularımız sürekli olarak kendilerini aşıyor. Son yapılan uluslararası müsabakalarda aldıkları dereceler bunun en açık göstergesi. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra yapılacak olan şampiyonalarda da iyi dereceler alacaklarına inanıyorum. Gerek Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Turnuvası’nda, gerekse Palandöken şampiyonasında derece alan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.