Karapınar: Bu oyuncular bu takımı taşır
Konyasporun Antalya kampını ziyaret eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Kulüp Başkanı Bahattin Karapınar, iyi bir kamp döneminin geçirildiğini ve bunun karşılığını, zorlu geçecek sezonun ikinci devresinin bitiminde Süper Lig hedefini yakalayarak alacak
Teknik Direktör Hüsnü Özkara ve kampta bulunan yöneticilerden sürekli olarak bilgi aldığını söyleyen Bahattin Karapınar, "Çok şükür kampımız iyi bir şekilde ve şampiyonluğa oynayan takıma yakışır şekilde devam ediyor. Takımımız, günde çift antrenman yaparak yoğun ve yorucu bir tempoda sezonun ikinci devresine hazırlanıyor. Bank Asya 1.Lig'de ikinci devrenin zor geçeceğini biliyoruz. Tüm çalışmalarımız bu zor maratona en hazır şekilde girmek için. Antrenmanların yanısıra oynayacağımız özel maçlarda da ikinci devre öncesi son durumumuzu görme imkanını bulacağız. Bu çalışmaların ve harcanan emeklerin karşılığını ikinci yarıda alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Başkan Karapınar, Bank Asya 1.Lig'de 2009-2010 sezonunun ikinci yarısı ile ilgili olarak ise "İlk yarıda konyaspor gerçekten rekor bir puan elde etti. 37 puan, ilk yarı itibariyle alınabilecek en büyük puan. İkinci yarı içerideki bütün maçlarımızı kazanır, dışarıdan alacağımız 10-12 puan ile çok rahatlıkla şampiyonluğa ulaşacağımızı ümit ediyorum. Ama bu futbol ve futbolda her türlü netice olabilir. Belki çok sıkıntılı maçlar oynayacağız. Mağlup olduğumuz zamanlar olacak. Bizim yönetimimiz o durumlarda takımına sahip çıkabilecek yönetim. Bizim bu kadromuz bu ligin en tecrübeli kadrosu. Dolayısıyla kötü netice aldığımız zaman bile o neticeyi kendi lehine çevirebilecek tecrübede oyunculardan kurulu. Ben ikinci yarı içerideki bütün maçlarımızın alınması, dışarıdan alınacak 12-13 puanla da rahatlıkla şampiyon olacağımızı ümit ediyorum" şeklinde görüş belirtti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.