Kaleci Recep’ten şike iddialarına yanıt
Bir gazetede hakkında şikeye aracılık yaptığı yönünde haberler çıkan Konyasporun kalecisi Recep Öztürk kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla iddialara cevap verdi.
Konyaspor kalecisi Recep Öztürk şikeye aracılık yaptığı yönünde bir gazetede çıkan iddialara sert yanıt verdi. Kulübün resmi internet sitesine konuşan Recep, olaylarla hiçbir alakası olmadığını ifade ederken, bir olayda adının geçmesinden dolayı üzüntü duyduğunu ve gerekli yasal yollara en kısa sürede başvuracağını söyledi. İstanbul B.Ş.Bld.Spor-Gençlerbirliği maçında şike yapıldığı ve bu şike olayına aracılık ettiği şeklindeki haberlerle ilgili olarak, “Böyle bir olay kesinlikle yaşanmamıştır. 15 yıldır Türk futbol camiasına hizmet ediyorum. Beni tanıyanlar böyle bir olayın içerisinde olmayacağımı çok iyi bilirler. İstanbul B.Ş.Bld.Spor ile Gençlerbirliği arasında oynanan maçta o tarihte ben ilk 11’de oynamadım. Oynamadığım halde maçın sonucunun belirlenmesi adına nasıl bir hak sahibi olabilirim ki? Bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Kimsenin bu işten düzgün şekilde, alın teriyle para kazanan insanlar için ‘Çamur at izi kalsın’ mantığıyla hareket etmeye ve ortada olmayan bir şey için kafaları bulandırmaya hakkı yoktur. Böyle iddialarla beni zan altında bırakanlar telefon kayıtlarımı ve banka hesaplarımı incelediklerinde suçsuz olduğumu göreceklerdir. Sadece iddialar üzerine benim, kulüp başkanlarının ve diğer futbolcu arkadaşlarımın suçlu damgasını yemesi ve lekelenmesi çok üzücü bir olay.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.