Heyecan başlıyor
Bölgesel Amatör Karma Türkiye Şampiyonası Konya’da başlıyor.12 bölge takımı katılacağı maçlar 5 gün sürecek. Final maçı ise 19 Haziranda Selçuklu Belediye Sahasında oynanacak.
UEFA Regions Cup’ta Türkiye’yi temsil edecek Ulusal Bölgesel Amatör Karma’nın belirleneceği şampiyona Konya’da başlıyor. 19 Haziran tarihinde oynanacak final maçı ile sona erecek turnuva 5 gün sürecek. Turnuvaya Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Sakarya, Samsun, Trabzon bölgeleri birer takımla, Van-Erzurum ve Diyarbakır-Malatya bölgelerinin birlikte oluşturacakları birer takım olmak üzere 12 Bölgesel takım katılacak. Konya ise Ankara Bölgesi takımında mücadele edecek. Futbol Amatör Küme Süper Grupta mücadele eden Sarayönü Belediyespor, Çatalhöyük Çumra Belediyespor ve Medaş Tek Meramspor takımlarından Ankara bölgesi ekibinde üç futbolcu yer alacak.
Remzi Ay ayrıca Bu turnuvanın Konya’ya maddi getirisinin de yüksek olacağının altını çizdi. Ay “Turnuva Konya’ya futbol heyecanının yanı sıra ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır. Bu şampiyonaya yaklaşık 300 kişinin gelmesi bekleniyor. Bu sayının konaklama, yeme ve içme için yapacağı harcamalar Konya’nın kasasına girecektir. Tüm Konyalı futbolseverleri heyecanlı ve kıran kırana geçecek bu futbol ziyafetine bekliyoruz” diye konuştu. Merkez 2 Nolu, Cumhuriyet ve Selçuklu Belediye Sahasında oynanacak şampiyonada bugün 4 maç var. 3 maç saat 17.00’de başlarken iki maçın oynanacağı Cumhuriyet sahasındaki ilk maç ise saat 15.30’da başlayacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.