Gün, kazanma günü
Bank Asyanın lideri Konyaspor, bugün Bolusporu konuk edecek. Saat 13.30da başlayacak karşılaşmayı M. İlker Coşkun yönetecek. Eser, Vahit ve Ramazanın oynayıp oynamayacakları bugün belli olacak
Bank Asya 1. lig lideri Konyaspor, bugün lige şampiyonluk parolasıyla başlayan, ancak beklenilenden uzak bir görüntü veren Boluspor ile karşı karşıya gelecek. M. İlker Coşkun’un düdük çalacağı ve D-Smart’tan naklen yayınlanacak maç saat 13.30’da başlayacak. Konyaspor'da Boluspor karşılaşmanın hazırlıkları Cuma günü şut çalışmasıyla geçildi. Duran topların da değerlendirildiği antrenmana tüm oyuncular katıldı. Topla yapılan ısınma hareketleri ile başlayan antrenman, 5'e 2 ile devam etti. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren antrenman, şut çalışması ve açma-germe hareketleri ile tamamlandı. Kartallar, dün ise tatlıcak tesislerinde ter atarak kampa girdiler. Konyaspor’da, sakatlıkları bulunan Abdulvahit, Eser ve Ramazan’ın durumu bugün maç öncesi belli olacak. Koray sakat.. Diğer futbolcuların oynayabilecek durumda oldukları açıklandı. Konyaspor bugünkü maça muhtemelen şu kadro ile çıkacak: Recep- Ömer, Görkem, Volkan, Da Silva- Erdal, Mehmet Ayaz, Yusuf, Poljac- Tayfun, Ferdi (Ramazan)
RAMAZAN: BOLU ENGELİ AŞILACAK
Çaykur Rizespor yenilgisinin ardından peş peşe gelen 2 galibiyetle yeniden bir seri yakaladıklarını söyleyen Ramazan Kahya, bu serinin devamı için Boluspor maçını da kayıpsız geçeceklerini ve liderliklerini sürdüreceklerini söyledi. 12 haftada kendilerini en çok üzen maçın şanssız bir şekilde kaybettikleri Çaykur Rizespor karşılaşması olduğunu belirten Ramazan Kahya, “Bu maçla birlikte yenilmezlik ünvanımızı da kaybetmiştik. Bunun etkisinden kurtulabilmek ve yeniden bir seri yakalamak amacıyla önümüzde Kocaelispor ve Hacettepe Spor ile oynayacağımız iki maç vardı. O iki maçlık dönemi kayıpsız geçerek yeniden bir seri yakaladık ve lig arasına moralli girdik. Arayı da çalışarak çok iyi değerlendirdik. Boluspor ile önemli bir maça çıkacağız. Çünkü Boluspor bizim şampiyonluk yolundaki en büyük rakiplerimizden. Çok zor bir maç olacak. Ama gerektiği şekilde konsantre olup mücadele ederek Boluspor engelini de kayıpsız geçeceğimize inanıyorum. Çünkü bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok” dedi. Sakatlık döneminin ardından ilk kez Hacettepe maçında 90 dakika forma şansı bulduğunu da sözlerine ekleyen Ramazan, “Bir sakatlık dönemi geçirdim. Çok çalışarak bu dönemi çabuk atlattığımı düşünüyorum. Bizim tüm takım arkadaşlarımız olarak önceliğimiz takım içi rekabetle en fazla katkıyı sağlamak. Bununla birlikte takım başarısı da geliyor. Hacettepe maçında Kaue Da Silva’nın hastalanmasıyla bana da şans geldi. Uzun bir aradan sonra 90 dakika oynadım ve bana verilen şansı da en iyi şekilde kullandığıma inanıyorum. İlerleyen haftalarda da şans bulursam tüm takım arkadaşlarım gibi faydalı olabilmek adına elimden geleni yapacağım” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.