Görme engellilerde hazırlıklar sürüyor
Görme Engelliler Judo Milli Takımı, Antalya'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Ankara'da sürdürüyor.
Milli takımın teknik direktörü Bünyamin Er, Mart ayında yapılacak şampiyonanın hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Şampiyonaya 7'si bayan toplam 14 sporcu ile katılacaklarını dile getiren Er, şampiyonadan iyi sonuçlar elde etmek istediklerini kaydetti. Takımda bayanlarda ve erkeklerde iyi sporcuların bulunduğunu dile getiren Er, şöyle konuştu: ''Milli takımda büyüklerde Avrupa üçüncüsü ve gençlerde dünya şampiyonu olmuş sporcularımız var. Bu yıl gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası'nda 3 bronz madalya elde ettik. Dünya Şampiyonası'ndan da dereceler elde edeceğimizi düşünüyorum. Ayrıca şampiyonanın Antalya'da yapılacak olması da bizim için bir avantaj oluşturacak. Yeni bir takım olmamıza rağmen şampiyonadan dereceler elde etmek istiyoruz. Avrupa'da birçok ülkeye oranla yeni oluşturulan bir takımız. Ancak kısa sürede çok yol aldık.'' Şampiyonaya kadar yoğun bir hazırlık dönemi geçireceklerini anlatan Er, ayrıca ocak ayında da Almanya'da uluslararası bir turnuvaya katılarak sporcuların deneyimlerini artıracaklarını kaydetti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.