Genç tekvandocular 3 madalya ile döndü
Gençler kız ve erkek Türkiye Tekvando şampiyonası 4-8 Mayıs tarihleri arasında Aydın’da yapıldı.
Şampiyonada Konyalı sporcular 1 altın 2 bronz madalya kazanırken 4 sporcuda ilk 16’ya girmeyi başardı. 59 kg’de mücadele eden Durdane Altunel birinci olurken, 49 kg’de mücadele eden Fatmanur Kalmış 3., 68 kg’de mücadele eden İsmail Aykoç 3. oldular. Başarılı sporcu Altunel, geçtiğimiz ay yapılan uluslar arası maçta Türkiye’ye 2.’lik kazandırmıştı. Şampiyonada mücadele eden milli sporcumuz Kübra Serdar ise rakibi karşısında 9-9 berabere iken aldığı bir ihtar sonucu maçı 9-8 kaybetti. Kübra Avrupa şampiyonu Çilem Sarıoğlu’na ve tüm rakiplerine fark atarken Fatmanur Karşısında zor anlar yaşadı. 3 madalya ile dönen kafilede antrenör Ali Yıldız, sporcuların elde ettiği başarılardan dolayı memnun olduklarını söyledi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.