Genç judocular madalya ile dönüyor
Avusturya'nın Leibnitz kentinde süren Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nda Türkiye, 1 altın, 8 bronz madalya kazandı.
Erkekler 100 kiloda Feyyaz Yazıcı final maçında Belçikalı rakibi Toma Nıkıforov’u mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Erkekler 60 kiloda Murat Doğan, 81 kiloda Batuhan Efemgil ve 73 kiloda Tanju Şorli, bayanlar 63 kiloda Büşra Katipoğlu, 44 kiloda Esman Dademir, 48 kiloda Ebru Şahin ve 57 kiloda Nazlıcan Özerler üçüncülük maçlarında rakiplerini yenerek, bronz madalyaya ulaştılar. Öte yandan, İspanya’nın Madrid kentinde yapılan eden “Büyük Erkekler Judo Dünya Kupası”nda mücadele eden milli judocular madalya alamadılar.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.