Gazzeye tepkisiz kalmayalım
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, son hava saldırısı ile Filistinin Gazze Şeridinde 300ü aşkın insanın ölümüne ve binlerce insanın yaralanmasına neden olan İsraili esefle kınadığını ifade etti.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı ,Selçuk Öztürk “İsrail’in saldırıları toplumumuzu ve bizleri derinden etkilemiştir”. Öztürk açıklamasında, Gazze’ye yönelik yapılan bu saldırılarda İsrail’in insanlık suçu işlediğini vurguladı. Öztürk’ün Gazze’ye saldıran İsrail’e yönelik tepki mesajı şöyle: “Dünyanın gözü önünde İsrail’in Gazze’ye saldırısı sindirilemez düzeydedir. Çocuk, kadın ve yaşlı demeden sivil halkın hedef aldığı saldırılarda 300 ü aşkın Filistinli kardeşimiz hayatını kaybetmiş ve binlerce kardeşimizde yaralanmıştır. İsrail’in uluslar arası hukuka uymayan bu insanlık dışı vahşetinden dolayı İsrail’i esefle kınıyorum. İsrail’in bu insanlık dışı, hukuk dışı işlediği insanlık suçuna bir an önce son vermesini bekliyoruz. Tüm dünyayı Gazze bölgesinde barış ve huzurun sağlanmasına yönelik bu trajediye tepkisiz kalmamaya davet ediyorum.”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.