Fidanlıkta çalışıp çocuklarını okutuyorlar
Konya Çevre Orman Müdürlüğünün Seydişehir Fidanlığı'nda çalışan kadınlar, ev ekonomisine katkıda bulunarak çocuklarının eğitimlerini sağlıyor.
Eşlerinin işleri olmadığı için çalışmak zorunda olduklarını belirten ve çalışan bayanların sorumluğunu üstlenen çavuş Esma Eser, şunları kaydetti:
''Aile bütçemize katkı sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Eşlerimizin işi yok. Çocuklarımızın okumasını ve iyi bir yerlere gelmelerini istiyoruz. Seydişehir fidanlığı bize iş veriyor biz de 20 TL yevmiye karşılığında çalışıyoruz. Burada çapa işleri, ot bakımı fidan sökümü ve fidan tüpleme işlerini yapıyoruz. İşlerin yoğun olduğu zaman 50 kişi çalışıyoruz. Yoğun olmadığı zaman bazen bu sayı değişiyor. Konya İş-Kur ve Orman Fidanlık ile anlaşmalı olarak çalışan arkadaşlarımızda var. Hepimizin ortak amacı ev ekonomisine katkı sağlayıp çocuklarımızın geleceğini kurtarmak.''
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.