Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde 5’te 5 yaptı
UEFA Avrupa Ligi H grubundaki son maçında Moldovanın Sheriff takımını 1-0 yenen Fenerbahçe, Avrupa arenasındaki son 5 maçını da kazandı.
H grubuna Twente yenilgisiyle başladıktan sonra, bu akşamla birlikte gruptaki diğer 5 maçını kazanan sarı-lacivertliler, grubu 15 puanla birinci sırada tamamlayarak başarılı bir performans ortaya koydu. Sarı-lacivertliler, daha önce UEFA Kupası adıyla 2. turda grupların yer aldığı organizasyonda, 2006-2007 sezonunda H grubundaki 4 maçını 4 puanla 3. sırada tamamlayarak bir üst tura çıkmıştı. Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi H grubunda Sheriff ile yaptığı karşılaşma, Roberto Carlos’un sarı-lacivertli formayla son maçı oldu. Sarı-lacivertli formayla ilk resmi maçına 2007-2008 sezonun başında Beşiktaş ile yapılan TFF Süper Kupa mücadelesiyle çıkan Brezilyalı, bu akşam Sheriff karşısında ikinci yarıda son kez Fenerbahçe formasını giydi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.