Ereğli’de Dağcılık ve Tenis Kulübü kuruldu
Konya’nın Ereğli İlçesinde, Dağcılık ve Tenis Kulübü kuruldu.
Ereğli Dağcılık ve Tenis Kulübü (ERDAK) Başkanı Metin Helimoğlu, amaçlarının dağcılık ve doğa sporlarına olan ilgiyi canlı tutarak, bilimsel bir yaklaşımla dağcılık kültürünün oluşturulması ve yayılması için çaba göstermek olduğunu söyledi. Dağcılığın gerektirdiği kar, kaya ve buz tekniklerinin öğretilerek, tenis sporunu da sevdirmeyi planladıklarını kaydeden Helimoğlu, tenis konusunda eğitimler vererek turnuvalar düzenleyeceklerini belirtti. Helimoğlu, yeşil beyaz renkleri taşıyan flamaları ile ilk tırmanışlarını 12 Haziran’da Kayseri Erciyes Dağı’na gerçekleştirdiklerini, 26-27 Haziran’da Türkiye’nin en önemli zirvelerinden olan Demirkazık’a bir tırmanış planladıklarını sözlerine ekledi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.