Ereğli dağcıların gözdesi oldu
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Ereğli'den Çamlıyayla'ya 8. Ulusal Toroslar Dağ Geçişi ''Yaratılmışların Kardeşliği'' sloganıyla yola çıktı.
Organizasyonun kısmi sponsorluğunu geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ereğli Türk Telekom Müdürü Hızır Doğru üstlendi. Ereğli'yi çok sevdiğini ve Ereğli'yi tanıtmak için çabaladıklarını söyleyen Doğru, Bu tür etkinliklere desteklerinin devam edeceğini belirtti.
Ereğli Dağcılık Topluluğu lideri Doktor Ali İhsan Sulak yürüyüş ile ilgili olarak, ''Geleneksel olarak 8.'si düzenlenecek olan Ulusal Toroslar Dağ Geçişi toplam 90 Km yürüyüş mesafesinde olacaktır. Bu tür faaliyetleri yapma amacımız farklı eğitim, farklı yaş grubu, farklı meslek gruplarından insanları bir araya getirerek sportif amaçlı dağ ortamında buluşturmaktır” dedi. Sulak, Ereğli – Mersin Toroslar Dağ Geçişi adıyla yapılan spor amaçlı dağcılık faaliyetinin büyük ilgi gördüğünü de belirterek, ''Yapılan etkinlik içerisinde katılımcıların sporla birlikte doğal ortamda çevre bilincinin geliştirilmesi, doğal hayatın korunma zorunluluğu ve yaban hayatının önceden bilinerek dikkat edilmesi gereken yerlerin tespit edilmesidir” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.