En zor final
Olin Edirne karşısında aldığı galibiyetle ciddi bir avantaj yakalayan Torku Konya Selçuk Üniversitesi için henüz her şey bitmedi. Sarı mavililer Mersin’i de devirmek zorunda
Beko Basketbol Lig’inde mücadele eden Torku Konya Selçuk Üniversitesi’nde kümede kalma mücadelesi devam ediyor. Sarı mavililer ligde kalarak gelecek sezona daha güçlü bir kadro ile girmeyi planlıyor.
AVANTAJ SELÇUK’TA
Ligde bu hafta elde ettiği Olin Edirne galibiyeti ile ciddi bir avantaj yakalayan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, mücadele ettiği Olin Edirne ve Mersin BŞB’den bir adım önde. Şu anda 9 galibiyeti bulunan Selçuk Kartalları’nın halen düşme potasında 8 galibiyetli Olin Edirne ve 7 galibiyetli Mersin BŞB ile mücadelesi sürüyor.
2’Lİ AVERAJ KÖTÜ
Selçuk Üniversitesi her ne kadar rakibi Olin Edirne’yi deplasmanda mağlup etmiş olsada, ikili averajda halen rakibinin gerisinde. Ligin ilk yarısında Konya’da oynan maçta 12 farkla (76-88) rakibine mağlup olan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, deplasmanda ise 6 farkla (87-93) kazanabildi. Kalan iki haftada galibiyet sayılarının eşit olması durumunda Selçuk Üniversitesi alt sırada yer alacak takım olacak.
5 SAYI FARK LAZIM
Mersin Büyükşehir Belediyespor ile olan ikili averaj ise Çarşamba günü oynanacak maçta belirlenecek. Ligin ilk devresinde Mersinde oynanan karşılaşma 76-72 Mersin BŞB üstünlüğü ile tamamlanmıştı. Bu nedenle ikili averajda öne geçmesi için Selçuk Kartalları’nın evinde Mersin BŞB’yi en az 5 fakla mağlup etmesi gerekmekte. Böylesi bir durumda matematiksel olarak ligde kalmayı garantilemiş olacak.
GALİBİYET HER ŞEYİ ÇÖZER
Öte yandan Çarşamba günü Mersin BŞB karşısında alınacak bir galibiyet skora bakılmaksızın matematiksel olarak Selçuk Üniversitesi’nin lige kalması anlamına gelmekte. Alacağı muhtemel galibiyetle galibiyet sayısını 10’a çıkartacak. Böyle bir durumda Mersin’in önüne geçecek sarı mavililer yarışın son haftada Olin Edirne ile Mersin BŞb arasında geçmesini sağlayacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.