Doğan: Önemli 2 maç daha var
Bank Asya 1. Lig Yükselme Grubu’nda Adanaspor’u 3-1 yenerek, önemli avantaj sağlayan Konyaspor’un teknik direktörü Ziya Doğan, aldıkları galibiyeti fazla büyütmemeleri gerektiğini söyledi.
Tecrübeli teknik direktör, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, mutlak galibiyet hedefiyle karşılaşmaya çıktıklarını ifade ederek, “O doğrultuda hazırlandık ve golleri bulduk. Gollerden sonra oyun disiplinimizde zaman zaman kopmalar oldu, ama çabuk toparlandık. Üçüncü gol zamanında geldi ve 3 puanı aldık. Adanaspor’un gücünü biliyoruz. Bugün disiplinli oynayan ve kazanmayı daha çok isteyen taraf Konyaspor’du. Bu galibiyeti çok fazla büyütmeyeceğiz. Çünkü önümüzde çok önemli iki maç var. Önemli olan o maçları kazanıp, sevinci o zaman yaşamak” diye konuştu.
KILIÇ: AĞIR BİR YENİLGİ OLDU
Adanaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç ise Konyaspor karşısında aldıkları yenilginin kendileri için ağır olduğunu söyledi. Karşılaşmaya çok umutlu başladıklarını ifade eden Kılıç, “Çok hatalar yaptık. Rakibin duran top silahını bilmemize ve buna çalışmamıza rağmen, duran toptan iki gol yedik. Daha sonra oyuncularımız oyunu kurtarmak için çok çaba sarf ettiler, ama son golle bu umudumuz da kayboldu” dedi. Kemal Kılıç, bu maçı unutarak, önlerindeki karşılaşmalara hazırlanacaklarını anlatarak, “Ağır bir yenilgi aldık. Kalan maçlardan 6 puan kazanmamız lazım. Tabii Konyaspor’un da puan kaybetmesi lazım. Üzüntülüyüz, ama umudumuz devam ediyor” değerlendirmesini yaptı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.