Demir’den Gençler’e
Konyayı Süper Ligde temsil eden Konyalı futbolculardan Ferhat Kiraz, Demirspordan Gençlerbirliğine uzanan hikayesini anlattı. Kiraz, öncelikli hedefinin ligde kalabilmek olduğunu söyledi
Gençlerbirliği futbolcusu Ferhat Kiraz, üç büyük takıma transfer olmak için Turkcell Süper Lig’de en az 1-1,5 sezon üstün bir performans göstermek gerektiğini, öncelikli hedefinin Süper Lig’de süreklilik olduğunu belirtti. Tam Saha Dergisi’nin ocak ayı sayısında röportajı yer alan genç futbolcu, Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek istediğini belirterek, “Gerçekçi olalım. Üç büyüklere transfer olabilmek için Turkcell Süper Lig’de en az 1-1,5 sezon üstün bir performans göstermeniz gerekiyor. Öncelikli hedefim, üst üste iyi maçlar çıkarıp, Süper Lig’de kalıcı olabilmek. Bir gün gerçekten gitmek istediğim yer Avrupa. Bunun için de mutlaka üç büyük takımın birinde oynamak ve kendini göstermek gerekiyor. Tabii ki A Milli Takım’ın değişmez isimlerinden olmak da istiyorum” dedi.
HAKAN ŞÜKÜR’E FAUL YAPMAK BİLE GÜZELDİ
Hakan Şükür’ü her yönüyle örnek aldığını belirten Gençlerbirliğili futbolcu, şunları kaydetti: “Türkiye’de bir Hakan Şükür gerçeğinin olduğunu yadsıyamayız. Benim çocuklarıma da anlatacağım futbolcu odur. Hem saha içinde hem de saha dışındaki davranışlarıyla örnek bir isim. Aynı mevkide oynamasak da Hakan Şükür’ü her şeyiyle örnek alırdım. Bir gün onunla aynı sahada oynamak için her şeyi verebilirdim. O kadar çok seviyordum. Ne güzel bir tesadüf ki, futbolu bırakmadan önce Galatasaray ile Gençlerbirliği arasında oynanan kupa maçında ona karşı oynama fırsatını elde ettim. Onunla ikili mücadeleye girmek, hatta ona faul yapmak bile güzeldi.”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.