Büyükşehir milli oyuncu yetiştiriyor
Amatör branşlarda faaliyet gösteren Konya Büyükşehir Belediyespor yetiştirdiği başarılı sporcularla bir çok branşta milli takımlara sporcu kazandırıyor.
Konya Büyükşehir Belediyespor’dan Büşra Tırpan’ın kadrosunda bulunduğu Çim Hokeyi Milli Takımı, Balkan Şampiyonu oldu. Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken ve Milli Takıma seçilen Konya Büyükşehir Belediyespor sporcusu Büşra Tırpan’ın da içinde bulunduğu Çim Hokeyi Milli Takımı, 24-27 Haziran’da Bulgaristan’ın Albena şehrinde yapılan müsabakalarda Balkan Şampiyonu oldu. Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyespor Judo Takımından 2 sporcu ve 1 antrenör 2-4 Temmuz tarihleri arasında Karadağ’da yapılacak Yıldızlar Balkan Şampiyonası hazırlık kampına davet edildi. Davet edilen sporculardan Süleyman Yüce, şampiyonada 66 kiloda ülkemizi temsil edecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.