Beyşehir’de yaz okulu heyecanı
Beyşehir Sarı Kanarya Derneği’nin bu yıl 4.’sü düzenlediği yaz futbol okulu faaliyetleri başladı.
Yaz futbol okulunda öğrencilere futbolun temel kurallarını öğreten antrenör Bayram Burçak ise, Beyşehir’in çocuklarına bir katkı sunabilmek adına bu görevi üstlendiğini dile getirerek, “Çocuklarımız bu işi zevkle yapıyor, onların bu işten zevk alması, bizi de heyecanlandırıyor, şevk veriyor. Burada onlara centilmenlik, disiplin, futbol kuralları, futbolun birtakım incelikleri ve toplum ve hayata kazandırılmaları anlamında olumlu şeyler vermeye çalışıyoruz. İleride Beyşehir’in altyapısında oynayabilecek kapasitede yetenekli çocukların olduğunu da görüyoruz. Bunların değerlendirilmesinde yarar olduğunu düşünüyorum. Yaz futbol okulu 6 Ağustos tarihine kadar 5 hafta süreyle devam edecek. Çalışmalarımız haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olacak. Bu süre içerisinde 15 civarında idman yapacağız. Büyük takımlara nasıl idman yaptırıyorsak, aynı şeyleri, teknik, taktik, topla grup oyunları, çift kale maçları, hepsini çocuklarımıza öğretmeye çalışacağız” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.