Bayan hakem Koçak Konya’nın yüz akı oldu
Futbol hakemi Emine Koçak, Konya hakemliğinin gururu oldu.
Hanımefendiliği ve kişiliğiyle birlikte hakemlikte başarı merdivenlerini bir bir tırmanan Koçak, Uluslararası maçlarda da aldığı başarılı notlarla dikkat çekmekte. 1979 Karaman doğumlu olan Emine Koçak hakemliğe 1997 de Üniversite Eğitimi için gittiği Van'da başladı. Çok kısa sürede hızla yükselen Koçak, 1999 yılında klasmana girdi.. Koçak, 13 yıldır 100 ün üzerinde profesyonel ve sayısız Amatör maçlarda görev aldı. Koçak, 2009 yılında Galler'de, Galler ile Çek Cumhuriyeti arasında oynanan bayanlar dünya kupası maçında yardımcı hakemlik yaptı. Hanımefendiliği ve kişiliğiyle gönüllerde taht kuran ve Konya hakemliğinin yüz akı olan Emine Koçak 4-11 Ağustos 2010 tarihleri arasında Kuzey İrlanda'da oynanacak olan Bayanlar Dünya Kupası eleme maçında da yardımcı hakem olarak görev yapacak. Koçak; 10 yıldır Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Spor Uzmanı olarak görev yapmakta..
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.