Basketbolda büyük organizasyon
Basketbol Federasyonu 2014 yılı faaliyet programı dahilinde bulunan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Konya’da yapılacak. 20-25 mayıs tarihlerinde gerçekleşecek organizasyonda karşılaşmalar 10 bin kişilik spor salonunda oynanacak
Basketbolda Gençler Türkiye Şampiyonası Konya’da yapılacak.Basketbol Federasyonu 2014 yılı faaliyet programı dahilinde bulunan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Konya’da yapılacak. 20-25 mayıs tarihlerinde gerçekleşecek organizasyonda karşılaşmalar 10 bin kişilik spor salonunda oynanacak. Şampiyonaya 16 takım katılacak. Basketbolda söz sahibi olan kulüplerin alt yapılarının katılacağı turnuvada geleceğin yıldızları hünerlerini Konya’da sergileyecek. Şampiyonada Galatasaray, Fenerbahçe, Pertevniyal, Darüşşafaka, Petkim, Trabzon, Vestel, Banvit, Pınar Karşıyaka, Yeşilyurt, Turgut Özal Üniversitesi, Maliye Milli Piyango Çankaya Üniversitesi, Final Okulları ve MG spor takımları mücadele edecek
KONYA’YA VE BASKETBOLUNA BÜYÜK KATKI SAĞALAYACAK
Organizasyonun teknik komiseri olan Basketbol İl Temsilcisi Berk Torun bu tür bir organizasyonun Konya’ya ve Konya basketboluna büyük katkı sağlayacağını söyledi. Torun, “ Basketbol camiasının gözü Konya’da olacak. Çünkü A takımın bir alt kategorisi olan gençler bu şampiyonada mücadele edecek.Geleceğin yıldızları hünerlerini bu şampiyonada sergileyecek. Basketbol adına böylesi büyük ve güzel bir organizasyonun Konya’da yapılması gurur ve mutluluk verici bir olay
MEHMET BAYKAN’A TEŞEKKÜR EDERİZ
Berk Torun Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın bu organizasyonun Konya’ya verilmesinde büyük katkısı olduğunu ifade ederek kendisine teşekkür etti. Torun, “ Konya bu yıl birçok büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan sayesinde basketbolda da büyük organizasyonlar Konya’da gerçekleşecek Konya basketbol camiası olarak kendisine teşekkür ederiz” dedi.
BU ŞAMPİYONA PROVA OLACAK
İl Temsilcisi Berk Torun Gençler Türkiye Şampiyonasının Temmuz ayı sonunda Konya’da yapılacak olan U18 Avrupa Basketbol Şampiyonasının bir provası niteliği taşıdığını söyledi. Torun, “ Gençler Türkiye Şampiyonasının ardından Konya Uluslararası alanda bir basketbol organizasyonuna ev sahipliği yapacaktır. U18 Gençler Avrupa Şampiyonası Temmuz ayı sonunda Konya’da yapılacak ve 11 ülkenin milli takımı Konya’ya gelecek. Bu şampiyona öncesi yapılacak Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası bir nevi bu büyük organizasyonun provası şeklinde olacak” diye konuştu.
10 BİN KİŞİLİK SALONDA YAPILACAK
Berk Torun organizasyonun 10.bin kişilik spor salonunda yapılacağını ve bu salonun içinde 500 kişilik ayrı bir salonun olduğunu ifade etti. Torun, “Hazırlıklarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin de salon konusunda büyük desteğini görüyoruz. Büyükşehir Belediyemize de desteklerinden dolayı basketbol ailesi olarak teşekkür ediyoruz. Konya basketbolu bu tür organizasyonlarla daha çok gelişme sağlayacak ve Konya’da basketbola olan ilgi daha da artacaktır. Bu organizasyonda tüm Konyalı spor severleri salona davet ediyor ve bekliyoruz” dedi.
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.