Anadolu üstünlüğü koruyamadı
TFF 2. Lig Kırmızı Grup 31.hafta mücadelesinde deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşılaşan Konya Anadolu Selçukspor, öne geçtiği maçtan 2-1 mağlup ayrıldı
İlk yarısı golsüz eşitlikle tamamlanan mücadelede goller ikinci yarıda geldi. Anadolu Selçukspor müsabakanın 53. dakikasında Burak Saban'ın attığı golle 1-0 öne geçti.
Bu golün ardından üstünlüğünü yalnızca beş dakika sürdürebilen temsilcimiz 58. dakikada Turgut Doğan Şahin'in attığı gole engel olamadı ve skor 1-1'e geldi. Ev sahibi ekip, erken bulduğu golün moraliyle ataklarını arttırdı ve 73. dakikada Mehmet Batdal'la bir gol daha bularak mücadeleden 2-1 galip ayrıldı.
Bu sonucun ardından eline geçen fırsatı değerlendiremeyen temsilcimiz 28 puanla 16.sırada kalırken, ev sahibi Fatih Karagümrük ise aldığı galibiyetle puanını 59'a yükselterek ikinci sıraya yerleşti.
Stad: Vefa
Hakemler: Efe Tanrıverdi, Vedat Hoşnam, Serdar Osman Akarsu
Fatih Karagümrük: Tarık Çetin, Uğur Daşdemir (55' Erkan Zengin) Fatih Kuruçuk, Abdulhamit Yıldız, Bilal Aziz Özer, Murat Türkkan (83' Çağrı Ortakaya) Barış Özbek, Ufuk Akyol (46' Selçuk Alibaz) Ramazan Civelek, Turgut Doğan Şahin, Mehmet Batdal
Konya Anadolu Selçukspor: Alp Tutar, Kadir Kaan Özdemir, Maksut Taşkıran, Recep Metin, Samet Bulut, Alpay Cin, Sertan Yiğenoğlu (83' Reşo Akın) Burak Saban (71' Çağatay Kader) İbrahim Serdar Aydın (65' Yılmaz Kılıç) Egemen Zengin, Ahmet Önay
Sarı Kartlar: 39' Recep Metin, 75' Ahmet Önay, 90' Reşo Akın (Anadolu Selçukspor), 90' Abdülhamit Yıldız (Fatih Karagümrük)
Goller: 53' Burak Saban (Anadolu Selçukspor), 58' Turgut Doğan Şahin, 73' Mehmet Batdal (Fatih Karagümrük)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.