Anadolu İzmir’den puanla döndü
Anadolu Selçukspor Menemenspor deplasmanında 1-0 öne geçmesine rağmen rakibe verilen penaltı sonrası sahadan 1-1’lik galibiyetle ayrıldı. Yeşil-beyazlı ekip aldığı bu beraberlikle puanını 8’e yükseltti
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Anadolu Selçukspor sezonun 11. Hafta maçında deplasmanda Menemen Belediyespor’a konuk oldu. Menemen İlçe Stadyumunda oynanan karşılaşma 1-1 sona erdi. Karşılaşmanın ilk yarısı iki ekibinde karşılıklı atakları ile geçilirken devre golsüz beraberlikle geçildi. Karşılaşmanın ikinci yarısında temsilcimiz 68.dakikada Halil İbrahim’in golüyle 1-0 öne geçti. Ancak yeşil-beyazlı ekibin bu üstünlüğü 75. Dakikada Menemen Belediyespor lehine verilen penaltıya kadar sürdü. Bu dakikada topun başına geçen Mazlum takımına 1 puanı getiren golü kaydetti. Anadolu Selçuk alınan bu beraberlikle puanını 8’e yükseltmesine rağmen rakiplerinin de kazanmasıyla ateş hattında kalmaya devam etti. Anadolu’yu en çok üzen skor ise Körfez İskenderunspor’un Kartalspor’u 3-0 yendiği karşılaşmanın skoru oldu. Körfez bu galibiyetle 10 puanla ateş hattının üzerinde kaldı. Ligde diğer maçlarda alınan sonuçlar şu şekilde:Keçiörengücü 3 - 1Tki Tavşanlı Linyitspor, Fethiyespor 0 – 0 Tarsus İdman Yurdu, Bayrampaşa0 - 0 Tokatspor, Pendikspor 1 – 0 Turgutluspor, Körfez İskenderun Spor 3 – 0 Kartalspor, Aydınspor 1923 2 – 1 Ümraniyespor, Menemen Belediye Spor1 – 1 Konya Anadolu Selçukspor, Hacettepe Spor 0 – 2 Yeni Malatyaspor,Centone Karagümrük 1 – 4 1461 Trabzon
STAT: Menemen Şehir
HAKEMLER: Sinan Cem İyihuylu, Serkan Sabancı, Onur Tanrıverdi
MENEMEN BELEDİYESPOR: Onur, Mazlum, Efe, Veli, Fatih, Mithat (Dk. 81 Haluk), Ercüment, Samet Günhan (Dk. 46 Sefa), Ersin, Ömer Karancı (Dk. 60 Samet Samancı), Tayfur Emre
KONYA ANADOLU SELÇUKSPOR: Ahmet Sabri, Fikret, Ahmet Önay, Can, Ali, Serdar (Dk. 89 Fuat), İsmail, Samet (Dk. 81 Serhat), Fatih (Dk. 55 Aykut), Halil, Tunç
GOLLER: Dk. 75 Mazlum (penaltıdan) (Menemen Belediyespor) Dk. 68 Halil (Konya Anadolu Selçukspor)
SARI KARTLAR: Dk. 54 Mazlum, Dk. 70 Efe, Dk. 70 Ercüment, Dk.75 Ersin, Dk. 78 Tayfur Emre (Menemen Belediyespor) Dk. 63 Can, Dk. 84 Aykut, Dk. 90 Tunç (Konya Anadolu Selçukspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.