Anadolu için son iki
Anadolu Selçukspor sahasında oynayacağı Tokatspor maçının hazırlıklarına dün yaptığı antrenmanla başladı.Yeşil-beyazlı ekibi Tokatspor’dan sonra oynayacağı Turgutluspor maçı da büyük önem taşıyor
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden AnadoluSelçuksporsezonun 35. haftasında sahasında oynayacağı Tokatspor maçının hazırlıklarına dün yaptığı antrenmanla başladı.
Yeşil-beyazlı ekip sezonun 33. Haftasında oynadığı ve 4-2 kazandığı Tavşanlı maçı sonrasında 4 günlük izine ayrılmıştı. 34. haftayı bay geçen Anadolu Selçukspor’da 35. haftanın ilk hazırlığı teknik direktör Abdurrahman Baysangur nezaretinde dün Büyükşehir Belediyesi Kayacık Tesislerinde gerçekleştirildi.
TOKATSPOR KAZANDI
Anadolu Selçukspor’un rakibi Tokatspor haftayı Tavşanlı galibiyeti ile kapattı. Tokat ekibi maç fazlası ve 1 puan farkla temsilcimizin önüne geçti. Yeşil-beyazlı ekip bu maçı kazanarak alt sıralarla bağını tamamen kesmek istiyor. Anadolu Selçukspor’un bay geçtiği haftada alt sıralardaki rakiplerinin kazanması Yeşil-beyazlı ekibin matematiksel anlamda rahatsız olmasına neden oldu.
RAKİPLER KAZANIYOR
Anadolu Selçukspor’unkalan haftalardaki rakipleri Tokatspor ve Turgutluspor da küme düşme hattında yer alıyor. Yeşil-beyazlı ekip bu rakipleri karşısında da sahadan galibiyetle ayrılmak istiyor. Anadolu Selçukspor’un bu maçlarda yaşayacağı puan kayıpları Yeşil-beyazlı ekibin yeniden korkulu rüya görmesine neden olabilir. Grupta 16. 17,18 ve 19. Takımlar küme düşecek. Tavşanlı ekibinin küme düşmesi kesinleşirken diğer 3 takım ise henüz netlik kazanmadı.Yeşil-beyazlı ekip kalan diğer maçlarında ise Tokatspor, Kartalspor, Turgutluspor ve son olarak ise 1461 Trabzonspor ile karşılaşacak.
SONUÇ İÇ SAHADA BELİRLENECEK
Sezona kümede kalma hedefi ile devam eden Anadolu Selçukspor son haftalara 40 puanla girdi. Küme düşme hattında bulunan Fethiyespor 37, Turgutlu, Körfez İskenderun ve Tarsus idmanyurdu takımlarının puanı ise 35.Ofspor ise 34 puanla 18. Sırada bulunuyor. Tavşanlı ekibi ise son sırada ve küme düşmesi kesinleşen tek ekip
Anadolu SelçuksporTokatspor ve Turgutluspor ile iç sahada karşılaşacak.yeşil-beyazlı ekip iç sahada dış sahaya oranla tutuk bir performans sergiliyor. Anadolu Selçukspor sahasındaki 5 haftalık galibiyet hasretini Ofspor maçı ile sonlandırarak önemli bir galibiyete imza atmıştı. Yeşil-Beyazlı ekip küme düşme potasındaki rakipleri ile evinde karşılaşmaya devam ediyor.Tokatspor ve Turgutluspor AnadoluSelçukspor’un kümede kalmasına direkt etki edecek 2 önemli karşılaşma olarak öne çıkıyor. Yeşil-beyazlı ekip bu maçlardan en kayıpla çıkarak matematiksel olarak da kümede kaldığını ispatlamak istiyor
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.