Anadolu fırsatı tepti
Anadolu Selçukspor evinde ağırladığı Şanlıurfaspor ile 0-0 berabere kaldı. Ligde kalma yolunda mücadele ettiği Bandırmaspor ile Fethiyespor’un yenildiği haftada Yavru Kartal, sahadan aldığı 1 puanla farkı 3’e indirdi
TFF 2.Lig Kırmızı Grup’un 29.hafta maçında Anadolu Selçukspor evinde Şanlıurfaspor’u ağırladı. Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumu’nda oynanan mücadele 0-0’lık eşitlikle tamamlandı. Anadolu Selçukspor puanını 25’e çıkararak en yakın rakibiyle puan farkını 3’e indirdi. Ligde kalma yolunda mücadele ettiği Bandırmaspor ile Fethiyespor’un yenildiği haftada Yavru Kartal, haftayı puansız kapatmamış oldu.
İLK 11’LER
Abdurrahman Baysangur yönetimindeki Anadolu Selçukspor sahaya; Alp Tutar, Yılmaz Kılıç, Kadir Kaan Özdemir, Maksut Taşkıran, Recep Metin, Samet Bulut, Alpay Cin, Sertan, Emre Torun, Egemen Zengin ve Ahmet Önay ilk 11’i ile çıkarken konuk takım Şanlıurfaspor ise; Ömer Kahveci, Samet Akaydın, Aykut Akgün, Harun Aydın, Benhur Keser, Oğuzhan Türk, Sercan Kaya, Mehmet Taşçı, Can Erdem, Halil Koçer ve Deniz Çevik ilk 11’i ile çıktı.
İKİ EKİPTE POZİSYONLARDAN YARARLANAMADI
Maça iki ekipte durgun başladı. İlk 15 dakikada iki ekipte rakip kalelerde etkili olamadı. Maçın ilk yarısının son 15 dakikasında Anadolu Selçukspor etkili oldu. İki ekipte topu ağlarla buluşturamadı ve maçın ilk yarısı 0-0’lık eşitlikle sonuçlandı. İkinci yarı daha etkili olan Anadolu Selçukspor, maçın 47.dakikasında Yılmaz Kılıç ile yüzde yüzlük gol pozisyonunu değerlendiremedi. Maçın son dakikalarında uzun topla rakip kalede etkili olmaya çalışan Anadolu Selçukspor pozisyonları değerlendiremedi ve maç 0-0’lık eşitlikle sonuçlandı.
Stad: 15 Temmuz
Hakemler: İbrahim Yıldırım, Bülent Uludoğan, Kenan Özcan
Anadolu Selçukspor: Alp Tutar, Yılmaz Kılıç, Kadir Kaan Özdemir, Maksut Taşkıran (dk.77 Burak Saban), Recep Metin (dk.72 İbrahim Serdar Aydın), Samet Bulut, Alpay Cin, Sertan, Emre Torun (dk.46 Ayberk Altan), Egemen Zengin, Ahmet Önay
Şanlıurfaspor: Ömer Kahveci, Samet Akaydın, Aykut Akgün, Harun Aydın, Benhur Keser (dk.66 Ömer Bozan), Oğuzhan Türk, Sercan Kaya (dk.77 Halil İbrahim Tuna), Mehmet Taşçı, Can Erdem, Deniz Çevik, Halil Koçer (dk.46 Fevzi Özkan)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.