Amatöre destek sürecek
Selçuklu Belediyende amatör spora destek sürecek. Kulübün 11 branşta yaklaşık 3bin 500 sporcu ile çalışmalara devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Altay, ilçede salon sayısını 5e çıkartacaklarını söyledi
Başkan Altay, geçen yıl 500 öğrencinin spor yapma imkanı bulduğunu, yaz spor okullarını tüm yıla yaydıklarını ve amatör sporun yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.
Başkan Altay, “Selçuklu Belediyesi olarak amatör sporun her zaman yanında olacağız ama sporda amatör olarak kalmak kaydıyla. Amacımız gençlerimize ve çocuklarımıza spor yaptırabilmek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Tüm enerjimizi şehirdeki gençlerin ve yaşlılarımızın spor yapmasına harcamayı düşünüyoruz. Sporcular başarılı oldukça yeni gençlere ve çocuklara örnek oluyorlar. Judoda, hentbolda çok iyi durumdayız ve bu durum sporcuları teşvik ediyor. Selçuklu Belediyesi’nin amatör spora yatırımları sürecek” diye konuştu.
Profesyonelleşmeyi düşünmediklerini ve sporda amatör olarak kalacaklarını dile getiren Başkan Altay, spor salonlarına ve formalara reklam alma konusunda yapılan bütün çalışmaların sonuçsuz kaldığına değinerek, Konya’da sponsor sorunu yaşandığını sözlerine ekledi. Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Fatih Yılmaz ise, Uluslar arası Spor Salonu ve Kongre Merkezi ile birlikte diğer spor salonları sayesinde profesyonel kulüplere sporcu yetiştirdiklerini kaydetti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.