Alınteri’nin ‘yıldızlar’ı parlıyor
Konya’da basketbol branşında faaliyet gösteren Alınteri Spor Kulübü geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştiriyor.
Yapılan çalışmalarla ilgili olarak konuşan minik takımlar antrenörü Faruk Avcı amaçlarının Konya ve Türk basketboluna yetenekli sporcular kazandırmak olduğunu ifade etti. Avcı, “ Alınterispor olarak yerel liglerde faaliyet gösteriyoruz. Sezonun sona ermesi ile birlikte yeni sezon hazırlıkları dahilinde yeni yetenekler arayışı içine girdik. Bu doğrultuda 10 okuldan 1992- 2002 yılları arası doğumlu yaklaşık 150 sporcu belirledik ve 21 hazirandan itibaren bu sayıyı 70’e indirdik. İlerleyen zamanlarda bu sayı daha da aşağı inecek ve bu branşta başarılı gördüğümüz sporcuları kulübümüz bünyesine alacağız. Kulüp olarak amacımız Konya ve Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak. Eğer bu şekilde oyuncularımıza teklifler gelirse hiçbir şey talep etmeden sporcularımızın bu kulüplere gitmesini sağlayacağız. Yine aynı şekilde Bölgesel ligde mücadele eden Konya takımı olursa oyuncu vermeye hazırız. Yeter ki oyuncularımız basketbol oynasın fazla sayıda maç yapsın” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.