Akşehirspor devam dedi
Bölgesel Lig Play-Out maçında Akşehirspor Süper grup 2.’si Selçukspor’u 3-0 yenerek Bölgesel Amatör Ligde yoluna devam etti
Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta grubu Konya 2.’si olarak bitiren Akşehirspor Sarayönü Belediyespor’un 3. Lige çıkamaması sonucunda Play-Out maçı oynamak zorunda kalmıştı. Play-Out maçında Süper Grup 2.’si Selçukspor ile karşılaşan kırmızı-beyazlı ekip rakibini 3-0 yenerek Bölgesel Amatör Ligde 3. Sezonu geçirme hakkını elde etti. Karşılaşmada Akşehirspor’un gollerini Tolga Yılmaz, Muhammet Sak ve Ozan Can kaydetti.
PLAY-OUT MAÇIYLA YÜKSELMİŞTİ
Akşehirspor 2 sezon önce Play-Out maçıyla yükseldiği Bölgesel Amatör Lige Play-Out maçıyla devam etti. Kırmızı-beyazlı ekip 2013-2014 sezonunda Amatör Küme Süper Grubu 2. sırada bitirerek Çatalhöyük Çumra Belediyespor ile Play-Out maçı oynama hakkını elde etmişti. Akşehirspor bu maçı da 3-0 kazanarak Bölgesel Amatör Lige yükselmişti.
ASKF’DEN MAÇ ÖNCESİ ÇİÇEK
Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay karşılaşma öncesi iki takım kaptanı ve maçı yönetecek hakemlere çiçek vererek başarı dileğinde bulundu.
YENİ SEZONUN EKİPLERİ BELLİ OLDU
Sarayönü Belediyespor’un 3. Lige yükselememesi statü gereği Ereğlispor’un küme düşmesine ve Akşehirspor’un Play-Out maçına neden oldu. Akşehirspor’un Play-Out maçını 3-0 kazanmasıyla birlikte Bölgesel Amatör Ligde yeni sezon mücadele edecek takımlarda kesinleşti. Yeni sezonda Konya’yı Bölgesel Amatör Lig’de Sarayönü Belediyespor, Akşehirspor ve İhsaniye Gençlerbirliği temsil edecek.
STAT: Atatürk
HAKEMLER: Burak Özcan, Recep Yıldırım, Vural Gül
SELÇUKSPOR: Barış Zangaloğlu, Şükrü Çakırca, Bayram Tekin, Mehmet Ali Üzgü, Enes Titrek (60' Yasin Ercoşgun), Ali Osman Kömür (74' Nihat Özeren) Mert Kahriman (40' Ali Burak Ata), Burak Kirtiş, Mustafa Bayam, Hakan Koç, Rafet Çetinkaya
AKŞEHİRSPOR: İrfan Sezgin, Sefa Kul, Burak Çınar (83' Serkan Ak), Hakan Sofuoğlu, Bayram Yiğit, Rıdvan Yanık, Niyazi Nayernazlı, Tolga Yılmaz (87' Ozan Can), Levent Demiray, Muhammed Sak
Faruk Yaldıran
GOLLER: Dk 45 Tolga Yılmaz, 51 Muhammed Sak, 90 Ozan Can(Akşehirspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.