Akşehirli Anıl Yüce Konya hakemi oldu
Akşehir Belediyespor, Akşehir Gençlikspor ve son olarak Akşehir Belediye Kültürsporda futbol oynayan Anıl Yüce Türkiye Futbol Federasyonunun Konya HİF (Herkes İçin Futbol) hakemlik kursunun yazılı v
Akşehir Belediyespor, Akşehir Gençlikspor ve son olarak Akşehir Belediye Kültürspor’da futbol oynayan Anıl Yüce Türkiye Futbol Federasyonu’nun Konya HİF (Herkes İçin Futbol) hakemlik kursunun yazılı ve saha uygulamalarını başarıyla tamamlayarak Konya merkez ve ilçelerinde U-15,U-16,U-19 liglerinde ve turnuvalarda maç yönetecek. Yüce, başarılı olması durumunda 2.küme,1.küme ve süper kümede yardımcı hakem veya orta hakem olarak görev alabilecek. Ayrıca müsabakalarda görevli gözlemcilerden alacağı nota göre klasman hakemliğine yükselme şansı doğacak. Anıl Yüce, hakemlik kursunu başarıyla tamamladığını belirterek “Konya bölgesinde Akşehir’den bir futbol hakemi olmaması beni rahatsız etti ve beni bu kursa yönlendirdi. Futbolun içinde olmam sebebiyle kurs sürecinde ve yazılı sınavda sıkıntı çekmedim. Temennim güzel müsabakalar çıkarıp iyi yerlere gelmek ve Akşehir’i en güzel şekilde temsil etmek. Akşehirli gençler bu tür eğitimleri kaçırmasınlar küçük gibi görünen aslında fayda sağlayan geleceği olan bir ek meslek grubu. Her türlü desteği için beden eğitimi öğretmeni Ramazan Doğan’a teşekkür ederim.”
SPOR SERVİSİ
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.