3. Lig’e terfi maçları Konya’da yapılacak
TFF 3. Lig’e yükselme 2. kademe maçları 28-30 Mayıs tarihlerinde Konya ile birlikte İstanbul, Balıkesir ve Ankara İl merkezlerinde oynanacak.
5. Bölge 2. kademe müsabakaları Van’da oynanacak olan 1. Kademe müsabakalarının ardından daha sonra belirlenecek bir tarihte Kayseri’de yapılacak. Her grupta 4 takımın mücadele edeceği 2. Kademe müsabakaları tek maç eleme usulü oynanacak olup gruplarında birinci olan 5 takım 2010-2011 sezonunda TFF 3.Lig’de oynama hak kazanacak. Konya grubunda güçlü takımlar 3. lige terfi etmek için mücadele edecek. Bu takımlar; Antalya Kepez Belediyespor. Eskişehir Odunpazarı Spor kulübü. Mersin Anamur Belediyespor ve Kayseri Şekerspor. Karşılaşmaları Konya takımlarıyla birlikte Türkiye’nin dört biri yanından birçok takımın yönetici ve teknik adamları da izleyecek. Bilindiği gibi 1. grupta Konya’yı temsil eden Sarayönü Belediyespor, Çatalhüyük Çumra Belediyespor ve Medaş TEK Maramspor temsil etmiş, ancak elenmişlerdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.